Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Wspomnienia i relacje » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Miejsca związane z regionem” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Obiekty przemysłowe w regionie”

 

Kopalnia KWK Makoszowy

Kolekcja (zbiór/zespół): Miejsca związane z regionem, Słowa kluczowe: historia, KWK Makoszowy


KWK Makoszowy swoje początki wiąże z budową szybu wentylacyjnego dla kopalni "Królowa Luiza" w 1900 r.Szyb był usytuowany niedaleko lasów należących do hrabiego von Donnersmarcka. Technika głębienia szybu polegała na drążeniu twardej skały ciężkimi dłutami poruszanymi za pomocą maszyn parowych.W 1901 roku przystąpiono do pogłębienia II szybu.1 kwietnia 1906 r.uruchomiono zakład górniczy szybu "Zero" datę tę oficjalnie uważa sią za początek powstania KWK Makoszowy.W tym samym roku przystąpiono również do budowy zakładu koksowniczego, budowę ukończono w 1908 r. Jenocześnie uruchomiono płuczkę dla węgla koksującego oraz elektrownię zakładową.


Nazwa dokumentu: Kopalnia KWK Makoszowy
Dział: Wspomnienia i relacje
Kolekcja (zbiór/zespół): Miejsca związane z regionem
Teczka (jednostki archiwalna): Obiekty przemysłowe w regionie
Numer ID: CATL 56 E / 7.2.3
Sygnatura: brak
Autor: Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach
Data wytworzenia: 1900-04-04
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: historia, KWK Makoszowy
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Obiekty przemysłowe w regionie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.