Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Miejsca związane z gminą Gierałtowice” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Szkoła w Przyszowicach”

 

Budynek szkoły w Przyszowicach z 1902 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Miejsca związane z gminą Gierałtowice, Słowa kluczowe: 1902, Przyszowice, szkoła


Budynek szkoły w Przyszowicach zbudowany według projektu mistrza murarskiego i ciesielskiego Heinricha Madeja z Królewskiej Huty. Wykonawstwo objął mistrz murarskiegi i ciesielski J. Scheer z Gliwic. W sierpniu 1901 r. rozpoczęto budowę. Obbioru obiektu dokonano 27 czerwca 1902 r. Szkołę poświęcił proboszcz przyszowicki Krakowski. W 1910 r. uruchomiono w szkole siódmy oddział. W tym też roku zainstalowano w szkole i dla mieszkańców światło elektryczne. W 1906 r. zmarł w wieku 92 lat były kierownik szkoły, Józef Lokay, który pełnił rolę nauczuciela w Przyszowicach przez 52 lata.


Nazwa dokumentu: Budynek szkoły w Przyszowicach z 1902 r.
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Miejsca związane z gminą Gierałtowice
Teczka (jednostki archiwalna): Szkoła w Przyszowicach
Numer ID: CATL 56 J / 4.5.33
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1902-06-27
Miejsce wytworzenia: Przyszowice
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach; Janusz Szołtysek; Towarzystwo Miłośników Przyszowic
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: 1902, Przyszowice, szkoła
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Szkoła w Przyszowicach"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.