Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Wspomnienia i relacje » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Miejsca związane z regionem” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Miejsca związane z regionem”

 

Budynek socjalny KWK Makoszowy

Kolekcja (zbiór/zespół): Miejsca związane z regionem, Słowa kluczowe: Budynek socjalny KWK Makoszowy


W przedwojennym budynku socjalnym mieści się dziś Izba pamięci i stołówka zakładowa. Wkrótce po zakończeniu wojny zajęto się w zakładzie sprawą wypoczynku górników i ich rodzin. W sierpniu 1945 roku pracownicy kopalni wyjeżdżają na pierwsze wczasy. Z tej formy skorzystało pięciu pracowników kopalni. Skierowanie na wczasy przyznawał Związek Zakładowy Górników. Ponadto Rada Zakładowa organizowała wiele wycieczek dla pracowników. Od 1947 r. Rada Zakładowa organizuje pierwsze kolonie dla dzieci pracowników kopalni. W 1949 r. został powołany Fundusz Wczasów Pracowniczych.


Nazwa dokumentu: Budynek socjalny KWK Makoszowy
Dział: Wspomnienia i relacje
Kolekcja (zbiór/zespół): Miejsca związane z regionem
Teczka (jednostki archiwalna): Miejsca związane z regionem
Numer ID: CATL 56 E / 7.1.1
Sygnatura: brak
Autor: Lidia Pietrowska
Data wytworzenia: 1945-08-01
Miejsce wytworzenia: Makoszowy
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Budynek socjalny KWK Makoszowy
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Miejsca związane z regionem"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.