Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kolekcja prywatna” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Miejsca związane z regionem”

 

Kościół drewniany św. Apostołów Piotra i Pawła w Paniowach, 1757 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja prywatna, Słowa kluczowe: Kościół drewniany św. Apostołów Piotra i Pawła w Paniowach, 1757 r.


Kościół drewniany św. Apostołów Piotra i Pawła w Paniowach. Wzniesiony w 1757 roku, z fundacji Katarzyny Rozyny Bujakowskiej . Na tym miejscu stał stary kościół.Z poprzedniego starego kościoła zostały przeniesione organy, chrzcielnicę, dzwony, ołtarze i obrazy. Ich wiek datuje się na 1325 r. Kościół p.w. Świętych Piotra i Pawła ma konstrukcję zrębową. Do prezbiterium przylegają : kaplica i zakrystia, natomiast do boku kruchta. Kaplica kryta jest dachem namiotowym z cebulastą kopułą gontową. Od frontu dostawiono wieżę konstrukcji słupowej poprzedzoną kruchtą. Wieża zwieńczona jest hełmem cebulastym, krytym gontem z latarnią. Wieża mieści dzwon z 1509 r.


Nazwa dokumentu: Kościół drewniany św. Apostołów Piotra i Pawła w Paniowach, 1757 r.
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Kolekcja prywatna
Teczka (jednostki archiwalna): Miejsca związane z regionem
Numer ID: CATL 56 J / 2.5.3
Sygnatura: brak
Autor: Lidia Pietrowska
Data wytworzenia: 1757-00-00
Miejsce wytworzenia: Paniowy
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Kościół drewniany św. Apostołów Piotra i Pawła w Paniowach, 1757 r.
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Miejsca związane z regionem"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.