Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Wspomnienia i relacje » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Miejsca związane z regionem” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Miejsca związane z regionem”

 

Kapliczka pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Stanicy, 1735 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Miejsca związane z regionem, Słowa kluczowe: Kapliczka pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Stanicy, 1735 r.


W Stanicy, w gminie Pilchowice w pobliżu kościoła stoi malownicza kaplica przydrożna z ludową rzeźba św. Floriana nad wejściem..Kaplica wewnątrz skrywa rzeźbą św. Jana Nepomucena z aniołami w stylu późnobarokowym. Obiekt wybudowano w 1735 roku z inicjatywy rudzkiego proboszcza Thiela, późniejszego opata klasztoru Cystersów w Rudach. W tym miejscu stała niegdyś drewniana figura św. Jana Nepomucena, która według podań miała ostrzegać podróżnych przed bagnami, które rozpościerają się wokół.


Nazwa dokumentu: Kapliczka pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Stanicy, 1735 r.
Dział: Wspomnienia i relacje
Kolekcja (zbiór/zespół): Miejsca związane z regionem
Teczka (jednostki archiwalna): Miejsca związane z regionem
Numer ID: CATL 56 E / 7.1.2
Sygnatura: brak
Autor: Tadeusz Puchałka
Data wytworzenia: 1735-00-00
Miejsce wytworzenia: Stanica
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach; Tadeusz Puchałka
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Kapliczka pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Stanicy, 1735 r.
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Miejsca związane z regionem"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.