Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Muzealia i artefakty dziedzictwa » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Muzealia i przedmioty historyczne” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Muzealia i przedmioty związane z regionem”

 

Szybowiec 'Bocian B'. Rok produkcji 1964

Kolekcja (zbiór/zespół): Muzealia i przedmioty historyczne, Słowa kluczowe: Szybowiec ''Bocian B''. Rok produkcji 1964


Szybowiec ''Bocian B''. Rok produkcji 1964. Jest to ceniona konstrukcja. Eksportowano ten typ szybowca do 27 krajów świata. Na ''Bocianach''zdobyto 29 rekordów świata. Na tym typie szybowca uzyskano absolutną wysokość lotu 12560m, dokonał tego pilot Stanisław Józewczak 5 listopada 1966 roku.Szybowiec znajduje się na lotnisku w Gliwicach.Lotnisko w Gliwicach ma już swoją historię, zostało zbudowane w 1916 roku. Regularne loty rozpoczęły się w 1925 roku, lotnisko w owych czasach miało duże znaczenie, leżało na skrzyżowaniu tras takich jak Londyn-Hamburg-Berlin-Wrocław-Gliwice-Lwów, nie są to wszystkie połączenia było ich o wiele więcej.


Nazwa dokumentu: Szybowiec 'Bocian B'. Rok produkcji 1964
Dział: Muzealia i artefakty dziedzictwa
Kolekcja (zbiór/zespół): Muzealia i przedmioty historyczne
Teczka (jednostki archiwalna): Muzealia i przedmioty związane z regionem
Numer ID: CATL 56 M / 6.1.10
Sygnatura: brak
Autor: Tadeusz Puchałka
Data wytworzenia: 1964-00-00
Miejsce wytworzenia: Gliwice
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach, Tadeusz Puchałka
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Szybowiec ''Bocian B''. Rok produkcji 1964
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Muzealia i przedmioty związane z regionem"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.