Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Wspomnienia i relacje » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Miejsca związane z regionem” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Miejsca związane z regionem”

 

Szybowiec 'Bocian B'. Rok produkcji 1964

Kolekcja (zbiór/zespół): Miejsca związane z regionem, Słowa kluczowe: Szybowiec ''Bocian B''. Rok produkcji 1964; Lotnisko w Gliwicach


Lotnisko w Gliwicach ma już swoją historię, zostało zbudowane w 1916 roku. Regularne loty rozpoczęły się w 1925 roku, lotnisko w owych czasach miało duże znaczenie, leżało na skrzyżowaniu tras takich jak Londyn-Hamburg-Berlin-Wrocław-Gliwice-Lwów, nie są to wszystkie połączenia było ich o wiele więcej. Dzień dzisiejszy to przede wszystkim prężnie działający aeroklub, który posiada obok nowoczesnych szybowców, również flotę szybowców zabytkowych, które utrzymywane są w stałej gotowości do lotu Na zdjęciu szybowiec ''Bocian B''. Rok produkcji 1964-znana to i ceniona konstrukcja. Eksportowano ten typ szybowca do 27 krajów świata. Na ''Bocianach''zdobyto 29 rekordów świata. Na tym typie szybowca uzyskano absolutną wysokość lotu 12560m, dokonał tego pilot Stanisław Józewczak 5 listopada 1966 roku.


Nazwa dokumentu: Szybowiec 'Bocian B'. Rok produkcji 1964
Dział: Wspomnienia i relacje
Kolekcja (zbiór/zespół): Miejsca związane z regionem
Teczka (jednostki archiwalna): Miejsca związane z regionem
Numer ID: CATL 56 E / 7.1.5
Sygnatura: brak
Autor: Tadeusz Puchałka
Data wytworzenia: 2012-00-00
Miejsce wytworzenia: Gliwice
Typ dokumentu: fotografia
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Szybowiec ''Bocian B''. Rok produkcji 1964; Lotnisko w Gliwicach
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Miejsca związane z regionem"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.